Gelişen Şırnak'ın Güçlü Sesi...Şırnak Haber  

Şırnak Haber

   

Anasayfa   I   İletişim   I   Şikayet Dilek   I   Açılış sayfası yap   I    Sık kullanılanlara ekle  

   

 Bahçeli'den yurt yangını açıklaması    Yıldırım: Adana’daki faciayı Meclis de araştıracak    Alkol ve sigaraya ÖTV zammı    Nurettin Canikli: Amerika’daki başkanlık seçimi dolardaki yükselişi tetikledi    İran'dan Erdoğan'a Esad tepkisi    616 mülki idare amirinin görev yeri değişti    Kolombiya'da kongre barış anlaşmasını onayladı  

 
   
 
        Güneydoğu
        Türkiye
        Dünya
        Politika
        Ekonomi
        Eğitim
        Spor
        Sağlık
        Bilim Teknoloji

 

 

        Çok Okunalar

  Kolombiya'da kongre barış anlaşmasını onayladı

  İran'dan Erdoğan'a Esad tepkisi

  616 mülki idare amirinin görev yeri değişti

  TÜSİAD: OHAL bir an önce bitirilmeli

  Alkol ve sigaraya ÖTV zammı

 

Üniversite Öğrencilerine Duyurulur!.

 

31.8.2006 10:51:08

 

 

 

     Geride bıraktığımız hafta içerisinde bu köşemde Şırnak valisi Sayın Selahattin Aparı beyefendiye açık mektup şeklindeki yazıma Şırnak valisinin verdiği cevapta, bütün Şırnaklı üniversite öğrencilerine burs bağlanacağını açıklaması müjdesini yine bu köşemde öğrencilerimize duyurmuştum. Buna istinaden Şırnak valiliğince yine bana bir yazı daha gönderildi. Yazının içeriğini okuduğumda üniversite öğrencilerimiz adına bir kez daha sevindim. Özellikle ilde valilik, ilçelerde kaymakamlıklar ve sosyal yardımlaşma vakıflarınca Şırnak valisi sayın Selahattin Aparı’nin emriyle burs verileceği müjdesini verdikten sonra yine sayın valimle yaptığım görüşmemde, sayın valimin, bu sene üniversiteyi kazanan öğrencilere okul harç paralarını da vereceğini açıklaması öğrencilerimiz adına  2. bir müjdeydi.  Açıkçası ben Şırnak valisi Aparı beyefendiye öğrencilerimize sağlayacağı bu 2. jestinden dolayı bir kez daha teşekkürlerimi sunmaktan geri duramayacağım. Teşekkürler Sayın Valim, “TEŞEKKÜRLER SELAHATTİN APARI…”

 

    En önemlisi eğitimin önemini bilen insanların kendi çocuklarına sahip çıkılması noktasında atılan her adımın kesinlikle kendimce kutsal saydığımı da gelecek adına vurgulamak isterim.

    Sayın valimin talebelerimize sağlayacağı bu desteklerle öğrencilerimiz, bir nebzede olsa rahat bir nefes alacaklardır. Ve eğitimlerini sürdürürken kendi topraklarını ve insanlarını da düşünerek yarınlarda daha faydalı bir birey olma amacıyla daha da hırslanacakları konusunda da şüphe duymamaktayım. İnanıyorum ki  ben dahil bütün Şırnak yarınlarda onlarla gurur duyacaklardır.

Değerli öğrenci kardeşlerim; bu toplum sizlerden çok şeyler beklemekte, emimin bunun bilincindesiniz ve bu bağlamda bütün enerjinizle kendinizi bilgi ve donanım bazında sürekli geliştireceğinizden ve Şırnak’ın yarınları sizlerle katkılarınızla daha da aydınlanacağından  da emin olduğumun da altını da çizmek isterim.

 

    Sevgili talebeler; burs ve burslar konusunda valilikçe size tanınacak destekten faydalanmak için, ve üniversiteleri bu yıl kazanan öğrencilerin okul harç paralarını valilikçe temin etme noktasında valilikçe bize gönderilen aşağıdaki yazıda yazıldı gibi gerekli olan evraklar ile birlikte,ilde Şırnak valiliğine ve sosyal yardımlaşma vakfına, ilçelerde ise,Silopi, Cizre, İdil, Güclükonak, Uludere, Beytüşepab kaymakamlıklarına yada sosyal yardımlaşma vakıflarına başvuracaksınız. Valilikçe bize gönderilen yazıda ayrıca sizlerin valilikçe size tanınan burslar dışında ülke çapında öğrencilere burs veren dernek, vakıf yada kurumların isimleri yer almakta. Oralara da başvurup burs alma şansınız hakkınız vardır.  

Sevgili öğrenciler, valilikçe “Şırnak valisi Sayın Selahattin Aparı imzalı” bize verilen yazıyı değiştirmeden olduğu gibi sizlerin takdirine sunuyorum.

 

VALİLİKÇE BİZE GÖNDERİLEN YAZI;

“2006-2007 öğretim yılından  üniversiteyi kazan veya daha  önce devam eden yardım amaçlı başvuran öğrencilerimize

 

1 SYDV hazır başvuru formlarına (SYDV Başvuru kayıt formu/başvuru Dilekçesi) Okul kayıt belgesi (Yeni başlayan öğrenciler ) veya öğrenci belgesi ile Nüfus cüzdanı önlü-arkalı fotokopisi (kendisinin evli ise eşinin)eklenerek başvuruları alınacak başka evrak istenmeyecektir.

 

Öğrenci hakkında dosyanın  hazırlanması (öğrenim durumu ikametgah fakirlik durumu başka  kuruluşlardan burs alıp almadığı gibi tüm konularda vakıf bizzat kendisi araştırma  yapacaktır

 

2 Öğrencinin  başvuruları alındıktan sonra burs alabileceği kuruluşlara yönlendirilecek ve başvurması için yardım edilecektir (Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Teşvik Fonu Bursu ,Kredi Ve Yurtlar Kurumu Bursları ,MEB Bursları ,TÜBİTAK Bursları ,Türk Eğitim Vakfı (TEV),Hacı Ömer Sabacı Vakfı (VAKSA),Vehbi Koç Vakfı, 21.Yüzyıl Eğitim Ve Kültür Vakfı, Türkiye Diyanet Vakfı, Alarko Eğitim Ve Kültür Vakfı, Türkiye Ziraat odaları Birliği(TZOB), Albaraka Türk, Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği)

 

3 Üniversiteyi bu sene ilk defa kazanan öğrencilerin  başvuruları alındıktan sonra dosyaları hızla tamamlanarak(en geç 15 gün ) Vakıf Mütevelli heyetine sunulacak ve ilk etapta okul kayıt harcını ödemeyen öğrencilere yardım konusu görüşülecek ve yardımcı olmaya çalışılacaktır . Yurtta kalmak isteyen öğrenciler yurt kayıt tarihleri konusunda zamanında kayıt yapmaları için bilgilendirilecektir.En son olarak hiçbir yerden burs ve kredi almayan öğrenciler tespit edilerek valiliğimize bildirilecektir.

 

2006-2007 öğretim yılında, Şırnak ilimizde hiçbir üniversite öğrencisinin mağdur edilmeden eğitim ve öğretimini sürdürmesi için gerekli tüm çalışmaların derhal başlatılmasını önemle rica ederim... Şırnak Valisi Selahattin Aparı”

 

 

        

Bu yazıya 0 adet yorum yapıldı.

 

   Diğer Yazılar                                             Yazarın Tüm Yazıları..>>

  “SAHİPSİZ MEMLEKET ŞIRNAK..!” 17.10.2016 16:19:33
  “SAHİPSİZ MEMLEKET ŞIRNAK..!” 8.10.2016 14:50:09
  "TEŞEKKÜRLER CİZRESPOR 15.9.2016 17:50:07
  “ŞIRNAK KADER VİRAJİNDA! 5.9.2016 14:26:47
  “ŞIRNAK'A YAZIK OLMASIN BEYLER...!” 10.8.2016 12:49:04
  “TEBRİKLER ŞIRNAKLILAR….” 4.8.2016 00:17:38
  "Vahşetin Adı Qamişlo...!" 27.7.2016 16:44:15
  "SINIFTA KALDINIZ…!” 12.7.2016 12:33:59
  BAYRAM... 8.7.2016 13:56:39
  “BİRAZ GEÇ KALMADINIZ MI?” 29.6.2016 13:52:56
        Yorumlanan Haberler

 

        Şırnak'ta Hava Durumu

CİZRE'DE HAVA DURUMU  CİZRE'DE HAVA DURUMU  CİZRE'DE HAVA DURUMU

 

        Yararlı Linkler

T.C.Kimlik Numarası

Emekli Sandığı İşlemleri

Vergi Kimlik No.

SSK İşlemleri

BAĞKUR İşlemleri

Resmi Gazete

 

        Site İçi Arama

 

        Ziyaretçi Sayımız

1965525

 

 
 
 
 

 

Gelişen Şırnak Haber

Adres: Atatürk Mah. Bayındırlık Eski Binası Tel-Faks :+90 486 216 58 88 Merkez / ŞIRNAK - Türkiye
© Copyright Şırnak Haber 2004 Tasarım:Faruk GÜNEŞ

Şırnak Haber